Sposoby na szczupłą talię

Niektóre kobiety mają tendencję do tycia w określonych partiach ciała. Tkanka tłuszczowa najczęściej lubi odkładać się w okolicy ramion, bioder lub talii. Przejście na dietę odchudzającą nie zawsze rozwiązuje problem i pomaga odzyskać zgrabną sylwetkę. Czasami za tycie odpowiadają wahania poziomu hormonów w organizmie. Zmianę sposobu żywienia warto więc poprzedzić rozmową z lekarzem i upewnieniem się, czy ze zdrowiem jest wszystko w porządku. Jeżeli oponka stanowi tylko defekt estetyczny, z pewnością łatwiej będzie się jej pozbyć. Wystarczy zastosować kilka wskazówek.

Nie istnieje uniwersalna dieta dla osób, które chciałyby schudnąć jedynie w talii. Nowy sposób odżywiania się trzeba dopasować przede wszystkim do potrzeb organizmu, a także i do wieku. W odzyskaniu szczupłej talii pomogą też regularne ćwiczenia. Przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu warto zdecydować się na godzinny trening. Można pływać, jeździć na rowerze lub kręcić hula-hoop.
Młode kobiety mają często trudności z powrotem do szczupłej figury po ciąży. U wielu innych fałdki w okolicy talii powstają w efekcie spożywania dużych ilości przetworzonego jedzenia zawierającego niezdrowe tłuszcze utwardzone. Warto czym prędzej zmienić nawyki żywieniowe, bo otyłość brzuszna zwiększa ryzyko cukrzycy typu II oraz chorób układu krążenia. Z pewnością należy zrezygnować z dań gotowych, a zastąpić je posiłkami przygotowywanymi w domu. Będzie łatwiej schudnąć w talii, zjadając kilka mniejszych posiłków w ciągu dnia niż na przykład tylko śniadanie, a potem obfitą kolację. Poza tym warto uważać na tak zwaną żywność typu light, która często tylko z pozoru dostarcza mniejszych ilości kalorii.Unikać warto również produktów zawierających syrop glukozowo-fruktozowy, bo im więcej ich spożywamy, tym mamy większy apetyt.
Kobiety między czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia o wiele bardziej narażone są na tycie w talii ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Dietę trzeba wówczas uzupełnić w składniki, które przyspieszą proces przemiany materii. Chodzi tu głownie o białko. Doskonałym jego źródłem są produkty mleczne, a więc serek wiejski, kefir czy jogurt. Oprócz cennego białka dostarczą również wapnia i witaminy D, a więc składników, które zapobiegają tyciu w okolicy brzucha. Ponadto w jadłospisie powinno zagościć chude mięso, ryby oraz siemię lniane, produkty sojowe i warzywa. Warto spożywać produkty pełnoziarniste, ale najlepiej robić to w ciągu dnia. Solidna porcja węglowodanów na kolację, obojętnie czy w postaci pieczywa, czy owoców, nie jest najlepszym pomysłem dla osób, którym zależy na szczupłej talii.


Leave a Reply